Burza cenných papírů Praha

BCPP neboli PSE Prague Stock Exchange je nejvýznamnější český trh s cennými papíry. Byla založena krátce po sametové revoluci, v roce 1993. Obchodovat na pražské burze lze výhradně skrze členy burzy – burzovní brokery. Těmi bývají banky anebo investiční společnosti. Pravděpodobně i vaše banka nabízí určité fondy cenných papírů z pražské burzy. Obchodují se zde akcie, dluhopisy, ale také např. Futures.

Členové pražské burzy

Burzy CP v zahraničí

Chcete obchodovat v cizích měnách? Využijte možnosti českých brokerů a přístup na trhy v Evropě, USA, Velké Británii anebo Asii. Přehled brokerů pro obchodování na burzách naleznete v katalogu:

Kraje

Akcie CZ, online Burza a RM systém

Typy pokynů na pražské burze

Skrze obchodní systém můžete zadat na tržiště pokyn (příkaz) prodejní nebo nákupní několika typů. Pražská burza podporuje i tzv. inteligentní pokyny. Ty jsou vhodné např. pro snížení investičního rizika.

Limit Order

Klasický pokyn k nákupu nebo prodeji určitého množství a s cílovou cenou. Prodejní (nákupní) příkaz se vykoná jakmile se na trhu objeví nabídka (poptávka) CP s cenou vyšší nebo stejnou jako cílová cena. Limit pokyn má svou platnost (obvykle jeden obchodní den).

 

Na pražské burze je možné zadávat i tzv. Inteligentní pokyny. Konkrétně podporuje SPAD tyto pokyny:

Alf

Stoploss

Stepper

Trailing Stop

Prodejní pokyn Trailing Stop se používá pro „uzamčení“zisků plynoucích ze vzestupu ceny akcií. Omezují investiční riziko tak že, určitou předem nastavenou Stoploss hranici posouvají nahoru tak, jak roste cena akcie. Při případném propadu ceny se vykoná stoploss pokyn a omezí tak ztrátu.

Trailing Limit

Bracket


Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Jak obchodovat na BCPP?

Obchodovat lze výhradně prostřednictvím členů burzy – brokerů. Na základě dohody o poskytování investičních služeb si u vybraného z nich otevřete svůj obchodní účet. Příkazy je pak možné zadávat prostřednictvím internetu anebo telefonicky.

 

Více ...

Typy pokynů na pražské burze

Skrze obchodní systém můžete zadat na tržiště pokyn (příkaz) prodejní nebo nákupní několika typů. Pražská burza podporuje i tzv. inteligentní pokyny. Ty jsou vhodné např. pro snížení investičního rizika. Více ...

Upozornění

Tyto stránky nejsou oficiálním informačním webem Burzy cenných papírů Praha. Za správnost informací neneseme riziko. Stránky neslouží jako investiční doporučení.

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.